System zastosowany w kabinie Blue Cab 4 cechuje się unikatowym i opatentowanym układem podwójnej filtracji. Dzięki dwóm filtrom – jeden Kategorii 2 oraz jeden Kategorii 4 – w jednym układzie dachowym, operator może obsługiwać maszynę wykorzystując układ ochrony Poziomu 2, a w razie potrzeby przełączyć układ na poziom 4, np. podczas rozpylania substancji. Takie działanie wydłuży żywotność i obniży koszty konserwacji. W nowej kabinie obniżono także poziom hałasu z 82 do 78 dB (A), co stanowi najlepszą wartość w tej kategorii produktów. Ten najlepszy w swojej klasie system zapewnia optymalną wydajność i gwarantuje najwyższe i unikatowe poziomy ochrony operatora przez cały okres żywotności traktora. Seria ciągników T4NFV cechuje się dużym udźwigiem tylnego zaczepu i dostępna jest z elektronicznym układem regulacji zagłębienia narzędzia, aby zapewnić jeszcze bardziej precyzyjną kontrolę zaczepu.

Nowy, ulepszony układ hydrauliczny z dwoma pompami posiada jedną pompę o przepływie 80 l/min, która jest dedykowana tylko i wyłącznie dla narzędzi. Posiada także trzy rozdzielacze z przepływem otwartym z czujnikiem do pomiaru obciążenia, z jednym zaworem rozdzielczym, do 8 wyjść oraz zawory elektrohydrauliczne montowanymi pośrodku (międzyosiowe) w nowym kompaktowym układzie, który poprawia wykonanie adaptacji środkowego połączenia.

Te funkcje pozwalają operatorowi na obsługę większej ilości narzędzi jednocześnie. Pojemność zbiornika w modelu T4.110F została zwiększona o 20 litrów w porównaniu z poprzednikami i teraz wynosi 98 litrów, co daje najlepszą w swojej klasie autonomię pod kątem paliwa, a w efekcie zwiększa produktywność, ponieważ mniej postojów na dotankowanie oznacza więcej czasu na polu.